Ochucený med Medvěd rakytníkový 180 g

Cena
98 Kč
Dostupnost:
Skladem  3 ks
ks
Běžná cena:
119 Kč
Vytisknout Hlídat produkt Můj nákupní seznam

Rakytník bývá označován rostlinou budoucnosti. Dejte si ho s medem cestou na Mars nebo doma v kuchyni. Rakytník roste v zahradě Včelařství Domovina už léta. Proto z něj často zkoušeli nejrůznější pochoutky s rakytníkem a taky přemýšleli, jak by chutnal v medu? Kyselé podzimní plody zářivě oranžového ovoce zamíchané do sladkého květového pastovaného medu je kombinace, která nás dostala.

Obsahuje: pastovaný med, rakytník

Co je to pastovaný med?
Květový med se mechanickým zpracováním uvede do podoby lehce roztíratelné konzistence. Pozvolným mícháním je zbaven přirozené krystalizace, a tedy nemůže úplně ztuhnout. Med v průběhu pastování neztrácí na kvalitě, jelikož není nijak zahříván. Samotné pastování je založeno pouze na bázi mechanického pohybu – míchání.

Pozor! Pastovaný med je možné ztekutit. Ztekucený květový pastovaný med se stane medem květovým nepastovaným, tedy čirým medem a takový med posléze zkrystalizuje do absolutního ztuhnutí. Pokud přeci jen chceme květový pastovaný med ztekutit, činíme tak šetrně do teploty 50 °C.
A jak máme rakytníkového Medvěda nejraději?

Dobrý je do čaje či namazaný na čerstvý chlebík. Dáváme si ho samozřejmě i samotný na chuť, protože nám opravdu velmi chutná.

Dotaz k produktu