Domů / Blog / O šípkovém sirupu

O šípkovém sirupu

O šípkovém sirupu - botanikplzen.cz    Naše zákaznice nám napsala o šípkovém sirupu...

Naše zákaznice nám napsala o Šípkovém sirupu... Šípkový sirup

Nikdy jsem nebyla bylinkový typ. Radši jsem sáhla po "zaručeném" léku z lékárny. Pro sebe i pro své děti.

Zřejmě s věkem přichází potřeba změnit přístup k  sobě,k přírodě. Pochopila jsem, že kolem sebe mám tolik darů přírody, že je škoda nevyužít jejich sílu.

 Vyrábím si doma sirupy bezinkové, levandulové, mátové, dary vlastní zahrady. Ale protože žijeme celkem vysoko v horách, některé bylinky tady prostě nerostou. Hledala jsem náhradu domácích sirupů a našla jí v Báťkových bylinkových sirupech.

 S blížícím se školním rokem jsem řešila posílení imunity mých školou povinných synů a samozřejmě svojí! Znáte to...dítě je nemocné 4 dny a vy měsíc! Po všech možných imunopreparátech z lékárny jsem sáhla po šípku. Přesněji po šípkovém čaji a šípkovém bylinkovém sirupu. A světe div se, máme půlku října a nám všem se doposud vyhnula rýma i kašel, vypadá to, že virózy nás obcházejí obloukem!!

Mám rozmlsané děti, ale oba kluci milují jak šťávu se sirupem, tak čaj sirupem ochucený a oslazený.

 A vzhledem k tomu , že sirup je výborný a šípek podporuje nejen imunitu, ale podporuje i trávení, hojení ran (u nás také dost důležité), pozitivně podporuje činnost močového měchýře, u šípkového sirupu dlouho zůstaneme.

Lada Žáčková